The Official Twitter Page of AEK FC, a Greek professional football club established since 1924 / Η επίσημη σελίδα της ΑΕΚ FC / ΠΑΕ ΑΕΚ στο Twitter

63,7K Followers

123 Following

Follow People
AEK F.C.(@AEK_FC_OFFICIAL) 's Twitter Profile Photo

Εντυπωσιακό φινάλε στο πρωτάθλημα και τρίτη θέση για την ΑΕΚ με χατ-τρικ του Κοντορουχά.

aekfc.gr/newsdetails/su…

account_circle

Όλα τα παρασκήνια του τελευταίου ματς της σεζόν απέναντι στη Λαμία, στην OPAP Arena
season2023_2024

aekfc.gr/newsdetails/i-…

Όλα τα παρασκήνια του τελευταίου ματς της σεζόν απέναντι στη Λαμία, στην OPAP Arena #aeklam #aekfc #aekfcseason2023_2024 #slgr #playoffs aekfc.gr/newsdetails/i-…

Χρόνια Πολλά Κωνσταντίνε! Η οικογένεια της ΑΕΚ σου εύχεται ό,τι καλύτερο!💛🖤

Χρόνια Πολλά Κωνσταντίνε! Η οικογένεια της ΑΕΚ σου εύχεται ό,τι καλύτερο!💛🖤 #yellow_wishes #aekfc

Τα Highlights της χθεσινής νίκης απέναντι στον ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ 1964⚫️🟡

vm.tiktok.com/ZGeX53Ubs/

Ο Cosmote MVP του αγώνα με τη Λαμία, Ρόμπερτ Λιούμπισιτς, μίλησε στην κάμερα του ΑΕΚ ΤV

season2023_2024 vibercommunity

aekfc.gr/newsdetails/na…

Ο Cosmote MVP του αγώνα με τη Λαμία, Ρόμπερτ Λιούμπισιτς, μίλησε στην κάμερα του ΑΕΚ ΤV #aeklam #aekfc #aekfcseason2023_2024 #slgr #playoffs #aekfcvibercommunity #CosmoteMVP #Ljubicic_23 aekfc.gr/newsdetails/na…

Αποθέωση για την ομάδα του Ματίας Αλμέιδα στην OPAP ARENA.
aekfc.gr/newsdetails/ae…

90+2’ Έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, ο Σιμάνσκι με πλασέ από το δεύτερο δοκάρι έκανε το 3-0!!!

90+2’ Έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, ο Σιμάνσκι με πλασέ από το δεύτερο δοκάρι έκανε το 3-0!!! #aeklam #aekfc #aekfcseason2023_2024 #slgr #playoffs

78’ Ωραίο σουτ του Ελίασον λίγο έξω από την περιοχή, ο Χατζηεμμανουήλ απέκρουσε με υπερένταση!

67’ Αλλαγές για την ΑΕΚ: Οι Αραούχο και Γκατσίνοβιτς περνούν στο ματς στις θέσεις των Τσούμπερ και Λιούμπισιτς

65’ Ο Πόνσε σκοράρει με κεφαλιά, αλλά το γκολ ακυρώνεται μέσω VAR για φάουλ στην αρχή της φάσης

64’ Σουτ του Τσούμπερ μέσα από την περιοχή, η μπάλα λίγο δίπλα από το δοκάρι του Χατζηεμμανουήλ

62’ Αλλαγή για την ΑΕΚ: Οι Ελίασον και Πόνσε περνούν στο ματς στις θέσεις των Άμραμπατ και Γκαρσία

60’ Σουτ του Λιούμπισιτς, η μπάλα κοντράρει και στρώνεται στον Τσούμπερ, αυτός κάνει νέο σουτ από καλή θέση, αλλά περνάει λίγο άουτ!

52’ Ο Τσούμπερ βρίσκει τον Γκαρσία μέσα στην περιοχή, αυτός κάνει το σουτ, αλλά η μπάλα περνάει λίγο άουτ!

46’ Αλλαγή για την ΑΕΚ: Ο Λάζαρος Ρότα δίνει τη θέση του στον Ορμπελίν Πινέδα

45+2’ Ο Χατζισαφί δοκιμάζει ένα σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα περνάει άουτ

40’ Ο Γκαρσία μπαίνει στην περιοχή από δεξιά, κάνει γύρισμα προς το πέναλτι και ο Τσούμπερ με σουτ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 2-0!!! #aeklam #aekfc #aekfcseason2023_2024 #slgr #playoffs